УКР  |  ENG
14 червня відбулася тематична зустріч «Жінки та благодійність»
Український форум благодійників у співпраці з Українським жіночим фондом та Всеукраїнським благодійним фондом «Обдаровані діти – майбутнє України» 14 червня 2012 року провели тематичну зустріч «Жінки та благодійність», присвячену обговоренню актуальних питань пов’язаних із благодійною діяльність жінок в Україні.
Фонд представив свої проекти на Національному форумі "Добро починається з тебе"

22 травня 2012 року представники Всеукраїнського благодійного фонду «Обдаровані діти – майбутнє України» взяли участь в Національному форумі «Добро починається з тебе», який пройшов під егідою Асоціації благодійників України.
Всі новини  
Без книги у людини немає майбутнього! Інтернет та телебачення – це непогано, але ти вдома з книгою, а за вікном стукає дощ… це саме ті відчуття, котрі я не продам ні за які гроші.
Андре Тан, дизайнер
Вперше прочитавши хорошу книгу, ми переживаємо ті ж почуття, котрі переповнюють нас у той час, коли ми знаходимо нового друга. Вдруге прочитати цю книгу – означає знову побачити старого друга.
Вольтер, філософ та поет
Культура – це не кількість прочитаних книг, а кількість сприйнятих.
Фазіль Іскандер
Всі думки  

З книгою в серці

Програма фонду ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ БЛАГОДІЙНИЙ ПРОЕКТ «З КНИГОЮ В СЕРЦІ»

Мета і завдання проекту:

Акумуляція зусиль усіх небайдужих до інтелектуального майбутнього українських дітей та молоді, проблеми наповнення та оновлення обласних бібліотек України для юнацтва. Забезпечення  гідного внеску у справу піднесення українського книжного слова. Виховання дітей та підлітків, як покоління, яке цікавиться читанням та виховується на високих ідеалах культури і людяності. Проведення соціальної кампанії з популяризації читання як стилю життя та книги як явища. Підтримка сучасних українських письменників і поетів шляхом дотримання балансу між класичною та сучасною українською літературою.

Проблема сьогоднішнього українського розвитку читання полягає у зменшенні ролі класичної та сучасної української книги в українському суспільстві і, що є особливо важливим, в житті та інтелектуальному розвитку української дитини та підлітка. Молодь стала менше читати не тільки через матеріальні складнощі родин, а через зменшення ролі книги, як такої. Далеко не райдужні справи й з новими надходженнями та якісним оновленням фондів бібліотек України для юнацтва.  Але, певно, ніхто не буде сперечатися, що навіть сьогодні, у вік комп’ютерів,  книга як явище не знівельована, не втратила свою значимість, вона живе.

Проблеми сучасного розвитку української бібліотечної справи та читання наступні: недостатня законодавча та матеріальна підтримка діяльності бібліотек для дітей та юнацтва з боку держави;  непопулярність класичних і сучасних творів українських письменників і поетів серед дітей та молоді; вкрай низький рівень усвідомлення  громадянами  важливості  систематичного читання якісних книг; складність подальшого поповнення, а також якісного та кількісного оновлення бібліотечних фондів. На вирішення низки цих проблем і спрямована діяльність Всеукраїнського благодійного проекту «З книгою в серці».

Статистика свідчить, що  2009 року на одного українця припадало від 0,8 до 1,2 книжки, що у рази менше, ніж у країнах ЄС. Наприклад,  у Німеччині на душу населення припадає 8 книжок, а у Польщі – 4. Сьогодні ми спостерігаємо, що сукупність чинників соціально-економічного характеру призвели до відходу українських дітей та підлітків від читання книжок як дозвілля культурної людини, і відриву від вітчизняної класичної та сучасної літератури. Незважаючи на сумну статистику, варто пам’ятати, що особливо важливий вплив книга має на формування світогляду молодого покоління – дітей та підлітків, тобто тих, кому надалі жити в нашій країні, виховувати в ній своїх дітей.

Сприяння реалізації творчого та інтелектуального потенціалу молодого покоління, яке відповідає принципам програми ЮНЕСКО «Бібліотеки» та цілям «Декади літератури», призначеної ЮНЕСКО на період з 2003 по 2012.

Організатором проекту виступає Благодійна організація «Благодійний фонд «Обдаровані діти – майбутнє України» у співпраці з Державним закладом «Державна бібліотека України для юнацтва». Проект здійснюється за підтримки Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, Міністерства культури і туризму України, Міністерства освіти і науки України, Національної спілки письменників України. Проект розроблено для двадцяти чотирьох обласних бібліотек України для юнацтва. Даний Проект цілком відповідає поточним і стратегічним напрямам державної політики в галузі розвитку та підтримки вітчизняного читання та бібліотечної справи.

Реалізація проекту:

Програма стартувала у квітні 2010 року та розрахована на два роки. Поетапно щомісячно проходить передача комплекту книг одній з обласних бібліотек для юнацтва.

Список літератури, що входить до комплекту, було складено не випадково. Над ним працювали співробітники фонду та державного закладу «Державна бібліотека України для юнацтва» кілька місяців, провівши за цей час аналітичну роботу з усіма підпорядкованими обласними бібліотеками та вивчивши реальні потреби підростаючого покоління. Загальний бюджет проекту «З книгою у серці» становить 1 000 000 гривень. Загальне наповнення проекту - 12 000 примірників: навчальні, енциклопедичні, довідкові, методологічні та фахові видання, книги сучасних українських авторів.

Передача літератури супроводжується соціально-громадськими заходами з акцентом на популяризацію читання та повагу до книги, котрі широко висвічуються в пресі.

8 квітня 2010 року пройшла передача першого набору книг (500 примірників) «Державній бібліотеці України для юнацтва» (Київ). З ініціативи Благодійного фонду Влади Прокаєвої «Обдаровані діти - майбутнє України» була проведена прес-конференція та організований диспут на тему «Чому українська молодь читає менше?». В обговоренні брали участь: Георгій Саприкін – директор державного закладу «Державна бібліотека України для юнацтва»; Влада Прокаєва – Президент та засновниця Благодійного фонду «Обдаровані діти – майбутнє України», радник Міністра у справах сім’ї, молоді і спорту; Василь Шкляр – заступник голови «Національного союзу письменників України»; Олександр Афонін – президент Української асоціації видавців; Раїса Сорочинська-Кириленко – Народний депутат України, заслужений лікар; Олег Яценківський – Відповідальний секретар Національної комісії України у справах ЮНЕСКО; Ольга Сумська; Іван Драч; Іван Малкович. В ході дискусії додатково були розглянуті питання: невідповідності бібліотечних фондів запитам сучасності, відсутності суттєвої підтримки з боку держави, застарілої системи заохочень сучасної молоді до читання.  Були прийняті рішення: сприяти внесенню пропозиції  про створення квоти у бюджеті (Раїса Сорочинська-Кириленко), сприяти прийняттю закону «Про меценатство», сприяти заохоченню інвестування з боку великих бізнес-структур  у бібліотечну та книжкову справу держави (Олександр Афонін), підвищити контроль над якістю новодруків для молоді (Іван Малкович).

Книги (500 примірників) було передано Київській обласній бібліотеці для юнацтва, Херсонській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Б. Лавреньова, Житомирській обласній бібліотеці для юнацтва, Львівській обласній бібліотеці для юнацтва,  Дніпропетровській обласній бібліотеці для юнацтва ім. М.Свєтлова, Луганській обласній бібліотеці для юнацтва та Ужгородській обласній бібліотеці для юнацтва.

З метою привернення уваги громадськості до проблем зниження читацької активності, оцінивши великі потреби українського суспільства у підвищенні рівня читацької компетентності та запобіганні втраті вітчизняної видавничої галузі, як сектора національної економіки, у рамках «Західноукраїнського бібліотечного форуму» Фонд ініціював створення Громадської ради з питань розвитку бібліотечної справи при Кабінеті міністрів України, задля чого більшість із присутніх на форумі фахівців підписали резолюцію та звернення до Прем’єр-міністра України М.Я. Азарова.

Фонд долучився підписання Меморандуму про співробітництво задля популяризації української книги та читання серед дітей та юнацтва, що відбулося під час «Західноукраїнського форуму видавців».

Останні новини проекту

Фотовиставка «Зірки. З книгою в серці» експонувалася у Тернополі на книжковому фестивалі «Джура-фест»

11-13 травня 2011 року унікальний соціальний фотопроект «Зірки. З книгою в серці», який проводиться за ініціативи Благодійного фонду Влади Прокаєвої «Обдаровані діти – майбутнє України», в рамках Другого Всеукраїнського книжкового фестивалю «Джура-фест» побачив Тернопіль.

«Книжкова хвиля» об’єднала усіх небайдужих до долі книги

22 квітня 2011 року відбулася спільна акція газети «Комсомольская правда» в Украине» та  Благодійного фонду Влади Прокаєвої «Обдаровані діти – майбутнє України»,приурочена до Всесвітнього дня книги й авторського права, - «Книжкова хвиля».

Благодійний фонд Влади Прокаєвої «Обдаровані діти – майбутнє України» нагородив автора кращої думки про книгу

10 квітня 2011 року в останній день Весняного Київського міжнародного ярмарку «МЕДВІН» відбулося урочисте нагородження переможця та учасників конкурсу на кращу думку про книгу у рамках промо-акції «1 000 000 думок про книгу». Без подарунків не залишився ніхто.

«Зірки. З книгою в серці» на весняному «Медвіні»

7 квітня відкрився Весняний Київський міжнародний ярмарок «МЕДВІН». Благодійний фонд Влади Прокаєвої «Обдаровані діти – майбутнє Укриаїни» бере активну участь у цій події. Впродовж усіх ярмаркових днів усім бажаючим буде демонструватися виставка фоторобот «Зірки. З книгою в серці». 

Фотовиставка «Зірки. З книгою у серці» експонуватиметься на 6-му Весняному книжковому ярмарку

2 березня 2011 року відбулася прес-конференція з нагоди відкриття 6-го щорічного Весняного книжкового ярмарку.

У події взяли участь Голова Благодійного фонду «Обдаровані діти – майбутнє України» Влада Прокаєва, організатор ярмарку Валерія Олексієнко, керівник 5-го Київського міжнародного фестивалю християнської книги Тарас Бойко, головний редактор видавництва «Грані-Т» Олена Мовчан та брати Капранови.

Розпочалася Всеукраїнська соціальна Кампанія з популяризації читання «Читай книгу»

10 лютого 2011 року у Державній бібліотеці України для юнацтва відбулася презентація Всеукраїнської соціальної Кампанії з популяризації читання «Читай книгу», ініційована Благодійним фондом Влади Прокаєвої «Обдаровані діти – майбутнє України» та ДЗ «Державна бібліотека України для юнацтва».

Відбулося поповнення бібліотечних фондів Чернігівщини та Закарпаття

Чернігівська обласна бібліотека для юнацтва та Закарпатська обласна бібліотека для юнацтва отримали набори книг з рамках проекту «З книгою в серці», що здійснюється Благодійним фондом Влади Прокаєвої «Обдаровані діти – майбутнє України»

Відкриття Гала-виставки «Зірки. З книгою в серці»

У Шоколадному будинку пройшло відкриття Гала-виставки «Зірки. З книгою в серці». 49 зірок підтримали ініціативу Благодійного фонду Влади Прокаєвої «Обдаровані діти – майбутнє України» та долучилися до благородної справи – популяризації книги та читання. Читати стає модно – ось основний лейтмотив проекту!

Луганська обласна бібліотека для юнацтва отримала набір книг у рамках Всеукраїнського благодійного проекту «З книгою в серці»
Днями у рамках IV Форуму молодих бібліотекарів Луганщини «КНИГА. МОЛОДЬ. ІНТЕЛЕКТ» Благодійний фонд Влади Прокаєвої «Обдаровані діти – майбутнє України» поповнив бібліотечні фонди Луганської обласної бібліотеки для юнацтва.
26 жовтня 2010 року Поповнення бібліотечних фондів Дніпропетровщини
Дніпропетровській обласній бібліотеці для юнацтва ім. М.Свєтлова був переданий набір книг з рамках проекту «З книгою в серці», котрий здійснюється Благодійним фондом Влади Прокаєвої «Обдаровані діти – майбутнє України».
19 вересня 2010 року Благодійний фонд «Обдаровані діти – майбутнє України» ініціював підписання резолюції-звернення до Прем’єр-міністра України М.Я.
Азарова З метою привернення уваги громадськості до проблем зниження читацької активності, оцінивши великі потреби українського суспільства у підвищені рівня читацької компетентності та запобігання втраті вітчизняної видавничої галузі, як сектора національної економіки, у рамках Західноукраїнського бібліотечного форуму БФ Влади Прокаєвої ініціював створення Громадської ради з питань розвитку бібліотечної справи при Кабінеті міністрів України, задля чого більшість з присутніх на форумі фахівців підписали резолюцію та звернення до Прем’єр-міністра України М.Я. Азарова.
18 вересня 2010 року Меморандум про співробітництво задля популяризації української книги та читання серед молоді
Голова Благодійного фонду «Обдаровані діти – майбутнє України» Влада Прокаєва взяла участь у круглому столі «Як об’єднати зусилля та ресурси задля підтримки дитячого читання», ініційованого та організованого ГО «Форум видавців у Львові», фондом «Україна 3000», БФ «Приятелі дітей» та БФ «Обдаровані діти – майбутнє України».
16 вересня 2010 року Львів отримав набір книг
Днями у рамках програми «З КНИГОЮ В СЕРЦІ» Благодійний фонд Влади Прокаєвої «Обдаровані діти – майбутнє України» оновив та поповнив бібліотечні фонди Львівської обласної бібліотеки для Юнацтва.
28 липня 2010 року Єдине поповнення бібліотечних фондів за 20-ть років
Єдине поповнення бібліотечних фондів за 20-ть років
1 червня 2010 року Всеукраїнський благодійний проект «З книгою в серці» – Херсон
Всеукраїнський благодійний проект «З книгою в серці» – Херсон
8 квітня 2010 року Офіційно стартував проект «З книгою в серці»
У прес-центрі «Комсомольської правди» відбулися прес-конференція та дискусія, присвячені старту проекту «З книгою в серці» та гострій проблемі читання серед української молоді.
Головна  |  Здобутки фонду  |  Колектив  |  Партнери  |  Зворотній зв'язок  | Контакти
© 2007-2012 prokaevafoundation.org Всі права захищені. Статистика UNIC-Site Створено UNIC-Site Підтримка Atinyexperience-blog